1974 m. Tiesos taurė
Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – komandų pavadinimuose – nebūdingi lietuvių kalbai gramatiškai nesuderinti junginiai Jei galite, sutvarkykite. |
Sezonas | Lietuvos futbolas 1974 m. |
---|---|
Laikotarpis | 1974 m. balandžio 25 – rugpjūčio 11 d. |
Čempionai | Šiaulių „Statybininkas“ |
← 1973 m. 1975 m. → |
1974 m. Tiesos taurė – 28-asis Tiesos taurės turnyras. Taurę laimėjo Šiaulių „Statybininkas“.[1]
Formatas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Varžybos rengtos trimis etapais:[2]
- I etapas vyko visuose miestuose ir rajonuose, taip pat stambiuose sporto kolektyvuose. Žaisti šiame etape leista įmonių, kolūkių, tarybinių ūkių, įstaigų, aukštųjų mokyklų fakultetų komandoms. I etape kovas pradėjo savo miestuose arba rajonuose ir aukščiausiosios lygos komandos. Etapas vyko iki birželio pabaigos.
- II etapas vyko zonose iki pusfinalių. Komandos, iškovojusios teisę atstovauti miestui ar rajonui, paskirstytos į 4 zonas (Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos). Vilniaus ir Kauno miestai šiose zonose turėjo po 4 komandas (miestų taurių pusfinalininkai), o Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys – po dvi (miestų taurių finalininkai). Į kitą etapą pateko po 4 komandas iš kiekvienos zonos (pusfinalininkai). Etapas sužaistas liepos 13–20 d.
- III etape kovojo pajėgiausios 16 komandų, varžybos vyko nuo liepos 26 d. iki rugpjūčio 11 d.[3]
Komandos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Komandos į turnyrą pakviestos balandžio 25 d.
Rezultatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Miestų ir rajonų etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kapsuko rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Varžėsi 10 komandų.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Sūduva Kapsukas | Automatai Kapsukas | ||||||||
4 | 0 | ||||||||
Kauno miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||
Inkaras Kaunas | + | ||||||||
Inkaras Kaunas | |||||||||
Atletas Kaunas | |||||||||
Kelininkas Kaunas | 2 | ||||||||
Politechnika Kaunas | 0 | ||||||||
Kelininkas Kaunas | |||||||||
Banga Kaunas | |||||||||
Finalas | |||||||||
Inkaras Kaunas | Kelininkas Kaunas | ||||||||
Kėdainių rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Nevėžis Kėdainiai | FK Raseiniai | +:– |
Nevėžis Kėdainiai | Chemikas Kėdainiai | +:– [4] |
Klaipėdos miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 10 komandų.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Baltija Klaipėda | 5 | ||||||||
Granitas Klaipėda | 3 | ||||||||
Baltija Klaipėda | Atlantas Klaipėda | ||||||||
3 | 0 | ||||||||
Atlantas Klaipėda | 4 | ||||||||
Interbaltas Klaipėda | 1 | ||||||||
Panevėžio miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kovojo 13 komandų.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Ekranas Panevėžys | 5 | ||||||||
Mokslas Panevėžys | 2 | ||||||||
Ekranas Panevėžys | Statyba Panevėžys | ||||||||
1 | 0 | ||||||||
(pratęsus rungtynes) | |||||||||
Statyba Panevėžys | 4 | ||||||||
Elektronas Panevėžys | 0 | ||||||||
Šiaulių miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 6 komandos.
Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||
Statybininkas Šiauliai | 4 | ||||||||
Elnias Šiauliai | 2 | ||||||||
Elnias Šiauliai | 5 | ||||||||
Metalas Šiauliai | 2 | ||||||||
Tauras Šiauliai | 4 | ||||||||
Logika Šiauliai | 1 | ||||||||
Logika Šiauliai | 2 | ||||||||
VJSM Šiauliai | 0 | ||||||||
Finalas | |||||||||
Šiauliai | |||||||||
Statybininkas Šiauliai | Tauras Šiauliai | ||||||||
1 | 0 | ||||||||
Vilniaus miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 15 komandų.
I etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Žalgiris Naujoji Vilnia | Elektronas Vilnius | 6-0 |
Elfa Vilnius | Batas Vilnius | 2-0 |
Startas Vilnius | Lokomotyvas Vilnius | 8-2 |
Popieriaus gamykla Naujieji Verkiai | Vilma Vilnius | 2-2 |
II etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Etapą įveikė:
Zonų etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kauno zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
I etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Kelininkas Kaunas | FK Kaišiadorys | 12-0 |
Inkaras Kaunas | FK Lazdijai | 8-1 |
Sveikata Kybartai | Atletas Kaunas | +:– |
II etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Statyba Jonava | Sūduva Kapsukas | 0-5 |
Inkaras Kaunas | Dainava Alytus (1962) | 1-1 (baud. 5-2) |
Kelininkas Kaunas | Sveikata Kybartai | +:– |
Banga Kaunas | Nevėžis Kėdainiai | 3-4 |
Klaipėdos zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
I etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Impulsas Telšiai | Atlantas-2 Klaipėda | 3-2 (prat.) |
Cementas Naujoji Akmenė | MSMV Skuodas | 6-4 (prat.) |
Pamarys Šilutė | FK Neringa | (pergalė) |
Tauras Tauragė | FK Jurbarkas | 3-0 |
II etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Baltija Klaipėda | Minija Kretinga | 5-1 |
Impulsas Telšiai | Kooperatininkas Plungė | 0-1 |
Atmosfera Mažeikiai (1972) | Tauras Tauragė | +:– |
Cementas Naujoji Akmenė | Pamarys Šilutė | +:– |
Panevėžio zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
I etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Trikotažas Utena | TSO Rokiškis | +:– [5] |
Tauras Šiauliai | Keramikas Daugėliai | 9-1 |
II etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Trikotažas Utena | Tauras Šiauliai | 1-4 |
Puntukas Anykščiai | Statybininkas Šiauliai | 1-11 |
Žėrutis Radviliškis | Ekranas Panevėžys | 1-1 (baud. 4-5) |
Statyba Panevėžys etapą įveikė be kovos.
Vilniaus zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
I etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Kaitra Lentvaris | Era Vilnius | 0-3 |
Modulis Pabradė | FK Varėna | 2-0 |
II etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Era Vilnius | Jaunystė Širvintos | 3-2 |
Aušra Vilnius | Pažanga Vilnius | 3-1 |
ŽŪT Buivydiškės | Vienybė Ukmergė | 0-7 |
Modulis Pabradė | Žalgiris Naujoji Vilnia | 2-0 |
Pagrindiniai etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Aštunfinalis | Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||||||
Modulis Pabradė | 1 | |||||||||||||
Cementas Naujoji Akmenė | 2 | |||||||||||||
Cementas Naujoji Akmenė | 1 | |||||||||||||
Statybininkas Šiauliai | 4 | |||||||||||||
Atmosfera Mažeikiai (1972) | 1 | |||||||||||||
Statybininkas Šiauliai | 2 | |||||||||||||
Statybininkas Šiauliai | 3 | |||||||||||||
Vienybė Ukmergė | 2 | |||||||||||||
Baltija Klaipėda | 1 | |||||||||||||
Vienybė Ukmergė | 2 | |||||||||||||
Vienybė Ukmergė | 4 | |||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 3 | prat. | ||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 1 | |||||||||||||
Ekranas Panevėžys | 0 | |||||||||||||
Inkaras Kaunas | 2 | |||||||||||||
Tauras Šiauliai | 1 | prat. | ||||||||||||
Inkaras Kaunas | 0 | |||||||||||||
Kelininkas Kaunas | 1 | |||||||||||||
Statyba Panevėžys | 0 | |||||||||||||
Kelininkas Kaunas | 2 | |||||||||||||
Kelininkas Kaunas | 1 | |||||||||||||
Sūduva Kapsukas | 0 | |||||||||||||
Sūduva Kapsukas | 3 | |||||||||||||
Kooperatininkas Plungė | 1 | |||||||||||||
Sūduva Kapsukas | 2 | |||||||||||||
Aušra Vilnius | 1 | |||||||||||||
Era Vilnius | 0 | |||||||||||||
Aušra Vilnius | 6 | |||||||||||||
Finalas | ||||||||||||||
Finalas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
1974 m. rugpjūčio 11 d. 16:00 |
Statybininkas Šiauliai | 2 – 1 | Kelininkas Kaunas | Statybininko stadionas Žiūrovų: 4000 Teisėjas: Jonas Muliuolis (Vilnius)
|
---|---|---|---|---|
Valerijus Kromanas 20' Algimantas Mirauskas 48' |
Ataskaitos:[7][8][9][10][11] | 60' Vytautas Lydeka |
|
|
TSRS kolektyvų taurė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
„Statybininkas“ pirmame etape 1-1 sužaidė su Kišiniovo „Dinamo“ (Moldavija) komanda, bet pakartotines rungtynes pralaimėjo 1-2 (prat.).
Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- ↑ Lithuanian Final Tables 1922-2013 (Almis.sritis.lt)
- ↑ Laikraštis „Tiesa“. // 1974-04-25
- ↑ Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 8 (1973–1976 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2002. // 73 psl.
- ↑ Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // psl. 89
- ↑ Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // psl. 91
- ↑ Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // psl. 185
- ↑ Laikraštis „Tiesa“. // 1974-08-13
- ↑ Gediminas Kalinauskas. Lietuvos futbolo raida (1905–2018). – 2020 m. // psl. 703.
- ↑ Laikraštis „Sportas“. // 1974-08-13
- ↑ Lithuanian Cup Finals (Almis.sritis.lt)
- ↑ Vytautas Saulis ir Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolas, 1922-1997 m.: istorinė apybraiža“ // Vilnius, „Diemedis“, 1997. // psl. 272–273.
Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- Laikraštis „Sportas“. // 1974 m.
- Laikraštis „Tiesa“. // 1974 m.
- Gediminas Kalinauskas. Lietuvos futbolo raida (1905–2018). – 2020 m. // psl. 701–703.
- LFF tauré 1974 (Foot.dk)
|
|