1981 m. Tiesos taurė
Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – komandų pavadinimuose – nebūdingi lietuvių kalbai gramatiškai nesuderinti junginiai Jei galite, sutvarkykite. |
Sezonas | Lietuvos futbolas 1981 m. |
---|---|
Laikotarpis | 1981 m. gegužės 12 – rugpjūčio 22 d. |
Čempionai | Klaipėdos „Granitas“ |
← 1980 m. 1982 m. → |
1981 m. Tiesos taurė – 35-asis Tiesos taurės turnyras. Taurę laimėjo Klaipėdos „Granitas“.[1] Taurę laimėjusiai komandai įteiktas naujasis trofėjus, pagamintas iš krištolo Panevėžio „Ekrano” gamykloje.
Formatas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Komandos į turnyrą pakviestos gegužės 12 d. nurodant, kad varžybose gali rungtyniauti visos fabrikų, gamyklų, kolūkių, tarybinių ūkių, aukštųjų, vidurinių mokyklų ir kitos komandos.[2] Turnyras rengtas kaip TSRS futbolo taurės varžybų kūno kultūros komandoms dalis, todėl taurės laimėtojas gynė Lietuvos garbę sąjunginiame turnyre.
Kaip ir ankstesniais metais, Lietuvos taurės varžybos vyko trimis etapais ir užtruko tris su puse mėnesio:
- I etapas vyko stambiuose kolektyvuose ir rajonuose, o baigėsi birželio 21 d. Kovas pradėjo beveik 300 komandų;
- II etapas surengtas 7 miestuose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Kapsukas) ir 3 zonose (Kapsukas, Kėdainiai, Telšiai), o baigėsi liepos 26 d. Į kitą etapą pateko po dvi geriausias komandas (iš viso 18);
- III etape į kovas stojo 18 komandų, jis vyko nuo liepos 26 d. iki rugpjūčio 22 d.[3]
Komandos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Turnyre įsiregistravo per 250 ekipų.
Rezultatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Rajonų etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Turnyrai neįvyko Vilniaus, Raseinių, Šakių ir kituose rajonuose.
Akmenės rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Rungtyniavo 11 komandų:
Anykščių rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kovojo 12 komandų. Finalininkai:
Kėdainių rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Vieta | Komanda | R | Pg | L | Pm | Įv+ | Įv– | Įv. sk. | Taškai | Pastabos |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nevėžis Kėdainiai | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | ||||
2. | Veteranas Kėdainiai | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | ||||
3. | Melioratorius Kėdainiai | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | ||||
4. | Moksleivis Kėdainiai | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 |
Lazdijų rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 5 komandos:
Tauragės rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Turnyre kovojo 24 komandos, suskirstytos į 3 pogrupius ir kovojusios ratų sistema. Dvi komandos – pogrupių nugalėtojos žaidė finaliniame turnyre.
Finalas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Ukmergės rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kovojo 16 komandų:
Zonų etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kapsuko miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Dalyvavo 12 komandų[5] ar 10 komandų.[6]
Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||
Šešupė Kapsukas | 7 | ||||||||
Darbo rezervai Kapsukas | 2 | ||||||||
Šešupė Kapsukas | 3 | ||||||||
PVF Kapsukas | 0 | ||||||||
Gija Kapsukas | 1 | ? | |||||||
Automatai Kapsukas | 1 | ? | |||||||
Finalas | |||||||||
Sūduva Kapsukas | Šešupė Kapsukas | ||||||||
7 | 1 | ||||||||
Kapsuko zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Šešiolikfinalis | Aštunfinalis | Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||||||||||
Tarybų Lietuva Kalvarija | + | ||||||||||||||||||
Varėnos komanda | – | ||||||||||||||||||
Tarybų Lietuva Kalvarija | + | ||||||||||||||||||
Jurbarko komanda | – | ||||||||||||||||||
Tarybų Lietuva Kalvarija | + | ||||||||||||||||||
Šalčininkų komanda | – | ||||||||||||||||||
Tarybų Lietuva Kalvarija | 2 | ||||||||||||||||||
Aušra Kaišiadorys | 0 | ||||||||||||||||||
Aušra Kaišiadorys | + | ||||||||||||||||||
11 m | |||||||||||||||||||
Širvinta Vilkaviškis | 1 | 4 | |||||||||||||||||
Dainava Veisiejai | 1 | 3 | |||||||||||||||||
Dzūkija Simnas | 3 | ||||||||||||||||||
FK Ramygala | 0 | ||||||||||||||||||
Finalas | |||||||||||||||||||
Tarybų Lietuva Kalvarija | Širvinta Vilkaviškis | ||||||||||||||||||
3 | 1 | ||||||||||||||||||
Kauno miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Dalyvavo 28 komandos.
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Inkaras Kaunas | Fortūna Kaunas | ?-? (baud. ?-?) |
Aštunfinalis | Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||||||
Banga Kaunas | 2 | |||||||||||||
Politechnika Kaunas | 0 | |||||||||||||
Politechnika Kaunas | 6 | |||||||||||||
Kotonas Kaunas | 3 | prat. | ||||||||||||
Kelininkas Kaunas | 3 | |||||||||||||
11 m | Atletas Kaunas | 1 | ||||||||||||
Atletas Kaunas | 1 | 7 | ||||||||||||
Drobė Kaunas | 1 | 6 | ||||||||||||
Kelininkas Kaunas | 1 | |||||||||||||
Inkaras Kaunas | 0 | |||||||||||||
Finalas | ||||||||||||||
Banga Kaunas | Kelininkas Kaunas | |||||||||||||
1 | 0 | |||||||||||||
Kėdainių zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Aštunfinalis | Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 6 | |||||||||||||
Vairas Pakruojis | 1 | |||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 3 | |||||||||||||
Nemunas Rokiškis | 0 | |||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 5 | |||||||||||||
Modulis Pabradė | 2 | |||||||||||||
Modulis Pabradė | + | |||||||||||||
FK Biržai | – | |||||||||||||
Modulis Pabradė | + | |||||||||||||
Širvinta Širvintos | 4 | |||||||||||||
Vienybė Ukmergė | 2 | prat. | ||||||||||||
Širvinta Širvintos | 0 | |||||||||||||
Anykšta Anykščiai | 2 | |||||||||||||
Neris Karmėlava | + | |||||||||||||
Statyba Jonava | 2 | |||||||||||||
FK Kupiškis | 1 | |||||||||||||
Finalas | ||||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | Anykšta Anykščiai | |||||||||||||
3 | 0 | |||||||||||||
Panevėžio miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Dalyvavo 14 miesto komandų.
Aštunfinalis | Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||||||
Ekranas Panevėžys | ||||||||||||||
VJŽSM Panevėžys | ||||||||||||||
Ekranas-2 Panevėžys | 6 | |||||||||||||
Linas Panevėžys | 3 | prat. | ||||||||||||
Ekranas-2 Panevėžys | 3 | |||||||||||||
Sakalas Panevėžys | 1 | |||||||||||||
Ekranas-2 Panevėžys | ||||||||||||||
VJŽSM-2 Panevėžys | ||||||||||||||
VJŽSM-2 Panevėžys | 3 | |||||||||||||
Atmosfera Panevėžys | 1 | |||||||||||||
VJŽSM-2 Panevėžys | 4 | |||||||||||||
PTM-28 Panevėžys | 3 | |||||||||||||
Finalas | ||||||||||||||
1981-06-30 | Panevėžys | |||||||||||||
Ekranas Panevėžys | Ekranas-2 Panevėžys | |||||||||||||
3 | 1 | |||||||||||||
(pratęsus rungtynes) | ||||||||||||||
Telšių zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Aštunfinalis | Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||||||
Kooperatininkas Plungė | 5 | |||||||||||||
Rajonas Skuodas | 2 | |||||||||||||
Automobilistas Akmenė | 3 | |||||||||||||
Nemunas Joniškis | 0 | |||||||||||||
Kooperatininkas Plungė | 3 | |||||||||||||
Banga Gargždai | 2 | prat. | ||||||||||||
Minija Kretinga | 2 | |||||||||||||
Banga Gargždai | 0 | |||||||||||||
Banga Gargždai | 2 | |||||||||||||
FK Palanga | 0 | |||||||||||||
Rajonas Radviliškis | 2 | |||||||||||||
Rajonas Šiauliai | 0 | |||||||||||||
Akmencementas Akmenė | 3 | |||||||||||||
Impulsas Telšiai | 0 | |||||||||||||
Impulsas Telšiai | 2 | |||||||||||||
Melioratorius Kelmė | 1 | |||||||||||||
Impulsas Telšiai | 1 | |||||||||||||
Tauras Tauragė | 0 | |||||||||||||
Tauras Tauragė | 1 | |||||||||||||
Atmosfera Mažeikiai (1972) | 0 | |||||||||||||
Finalas | ||||||||||||||
Kooperatininkas Plungė | Akmencementas Akmenė | |||||||||||||
5 | 3 | |||||||||||||
Vilniaus miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Aušra Vilnius | Pažanga Vilnius | ||||||||
3 | 1 | ||||||||
Pagrindiniai etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Baigiamajame etape dalyvavo 18 komandų. Naujosios Akmenės „Automobilistą“ pakeitė „Akmencementas“.
Šešiolikfinalis | Aštunfinalis | Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||||||||||
Ekranas Panevėžys | 0 | ||||||||||||||||||
Kelininkas Kaunas | 1 | ||||||||||||||||||
Kelininkas Kaunas | 0 | ||||||||||||||||||
Granitas Klaipėda | 3 | ||||||||||||||||||
Anykšta Anykščiai | 0 | ||||||||||||||||||
Granitas Klaipėda | 1 | ||||||||||||||||||
Granitas Klaipėda | 4 | ||||||||||||||||||
Elnias Šiauliai | 0 | ||||||||||||||||||
Širvinta Vilkaviškis | 0 | ||||||||||||||||||
Elnias Šiauliai | 1 | prat. | |||||||||||||||||
Elnias Šiauliai | 1 | ||||||||||||||||||
Pažanga Vilnius | 0 | ||||||||||||||||||
Tarybų Lietuva Kalvarija | 3 | ||||||||||||||||||
Okeanas Klaipėda | 1 | ||||||||||||||||||
Tarybų Lietuva Kalvarija | 0 | ||||||||||||||||||
Pažanga Vilnius | 3 | ||||||||||||||||||
Pedagogas Šiauliai | 6 | ||||||||||||||||||
Ekranas-2 Panevėžys | 1 | ||||||||||||||||||
Pedagogas Šiauliai | 0 | ||||||||||||||||||
Banga Kaunas | 2 | ||||||||||||||||||
Banga Kaunas | 4 | ||||||||||||||||||
Sūduva Kapsukas | 1 | ||||||||||||||||||
Sūduva Kapsukas | 4 | ||||||||||||||||||
Kooperatininkas Plungė | 1 | ||||||||||||||||||
Banga Kaunas | 1 | ||||||||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 0 | ||||||||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 2 | ||||||||||||||||||
Akmencementas Akmenė | 1 | ||||||||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 1 | ||||||||||||||||||
Aušra Vilnius | 0 | ||||||||||||||||||
Aušra Vilnius | 3 | ||||||||||||||||||
Dainava Alytus (1962) | 2 | ||||||||||||||||||
Finalas | |||||||||||||||||||
Finalas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
1981 m. rugpjūčio 22 d. 17:00 |
Granitas Klaipėda | 2 – 0 | Banga Kaunas | Klaipėdos Žalgirio centrinis stadionas Žiūrovų: 3000 Teisėjas: Romualdas Juška (Vilnius)
|
---|---|---|---|---|
Valerijus Jankauskas 18' Saulius Adomaitis 48' |
Ataskaitos:[8][9][10][11] |
|
|
Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- ↑ Lithuanian Final Tables 1922-2013 (Almis.sritis.lt)
- ↑ Laikraštis „Tiesa“. // 1981-05-12
- ↑ Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 10 (1981–1984 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2003. // 80 psl.
- ↑ Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // psl. 106
- ↑ Laikraštis „Tiesa“. // 1981
- ↑ Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // psl. 227–228
- ↑ Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // psl. 226
- ↑ Laikraštis „Tiesa“. // 1981-08-24
- ↑ Gediminas Kalinauskas. Lietuvos futbolo raida (1905–2018). – 2020 m. // psl. 840.
- ↑ Lithuanian Cup Finals (Almis.sritis.lt)
- ↑ Vytautas Saulis ir Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolas, 1922-1997 m.: istorinė apybraiža“ // Vilnius, „Diemedis“, 1997. // psl. 274.
Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- Laikraštis „Sportas“. // 1981 m.
- Laikraštis „Tiesa“. // 1981 m.
- Gediminas Kalinauskas. Lietuvos futbolo raida (1905–2018). – 2020 m. // psl. 839–840.
- LFF tauré 1981 (Foot.dk)
|
|